BERBERLİK EĞİTİMİ

Berberlik Eğitimi; MC Akademi İstanbul ve Bursa şubelerinde verilen kapsamlı bir eğitim programıdır. Berberlik Kursu tamamlandığında MEB onaylı uluslararası sertifika verilir.

Berberlik Eğitimi MC Akademi'de profesyonel eğitmenler tarafından teknolojik imkanlardan yararlanılarak,teorik ve uygulamalı eğitim methotları kullanılarak verilmektedir. Berberlik Eğitimine katılan her kursiyer eğitimlerinin sonunda yazılı sınava girerek Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı "Kurs Bitirme Belgesi" alacaklardır. Aynı zamanda Berberlik Eğitimine katılan her kursiyer transkript alarak,belgelerini tüm dünya ülkelerinde kullanma hakkına sahiptir.

Özel Berberlik Eğitimi Nedir?

Erkek saç ve sakalının kesilmesi,taranması ve yapılması işiyle uğraşan veya bunu meslek edinen kişilere berber denir.

Tüm birebir özel eğitimler için standart eğitim süresi 15 saattir.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler;

  • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
  • Öğrenim Belgesi

İş Olanaklarında En Büyük Referans MC Akademi’dir.

Eğitimlerini başarı ile tamamlayan kursiyerlerimiz MEB onaylı, dünyanın her yerinde geçerli sertifika almaya hak kazanır. Kursiyerlerimiz bu sertifika ile kendine işyerleri açabilmektedir. Ayrıca kursiyerlerimize dünyanın her yerinde kliniklerde, hastanelerde, estetik merkezlerinde, otellerde, güzellik salonlarında, SPA merkezlerinde, TV stüdyoları, TV-Sinema setlerinde, sinema setleri, beş yıldızlı oteller, kuaför salonlarında iş imkanı sağlanmaktadır.

Tamamlayıcı Eğitimlerimiz

Tüm kursiyerlerimiz alan derslerine ek olarak hijyen, anatomi, fizyoloji, meslek etiği, iletişim, renk bilgisi, müşteri İlişkileri, girişimcilik, kişisel gelişim, salon yönetimi, iş organizasyonu, iş güvenliği, iktisat, işletme, diksiyon ve zarafet derslerimiz sayesinde kendilerini güzellik sektöründe bir adım öne çıkaracaklardır.

Özel Eğitimler

SİZİ ARAYALIM