KOZMETİK SATIŞ DANIŞMANLIĞI KURSU

Kozmetik Satış Danışmanı; Kozmetik ürünlerinin tanıtımını, uygulamasını ve satışını yapma bilgi ve becerisini sahip nitelikli kişidir.

Paylaş

Kozmetik Nedir?

Kozmetik; Yunanca “Kozmos”  güzelleştirme anlamına gelmektedir. Daha güzel ve sağlıklı bir görünüm kazanmak için kullanılan ürünlerin tamamına kozmetik denir.

Kozmetik Satış Danışmalığı Nedir?

Kozmetik Satış Danışmanı; Kozmetik ürünlerinin tanıtımını, uygulamasını ve satışını yapma bilgi ve becerisini sahip nitelikli kişidir.

Türkiye’nin İlk Ve Tek Özel Meslek Akademisi MC AKADEMİ’de Kozmatik Satış Danışmanlığı Kursu Profesyonel Eğitmenler Tarafından Teknolojik İmkanlardan Yararlanılarak, Teorik ve Uygulamalı Eğitim Methodları Kullanılarak Verilmektedir.

Eğitim İçerikleri

Salon Hazırlığı ve Hijyeni

Müşteri Karşılama ve Uğurlama

Müşteri İletişimi

DMüşteri Özellikleri

Müşteri Memnuniyeti

Cilt Bakımı Kozmetikleri

Saç Bakımı Kozmetikleri

Vücut Bakımı Kozmetikler

Ağız ve Diş Bakımı Kozmetikleri

Satış Teknikleri

Ürün Hazırlama

Ürün Satışı

İş Planı

Satışa Hazırlık

Makyaj Kozmetikleri

El Ayak Bakımı Kozmetikleri

1. Seviye – 432 Saat

Kayıt İçin Gerekli Belgeler;

  • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
  • Öğrenim Belgesi
  • İkametgah
  • 2 Adet Vesikalık Resim

İş Olanaklarında En Büyük Referans MC Akademi’dir.

Eğitimlerini başarı ile tamamlayan kursiyerlerimiz M.E. B. Onaylı, Dünyanın her yerinde geçerli sertifika almaya hak kazanır. Kursiyerlerimiz bu sertifika ile kendine işyerleri açabilmektedir. Ayrıca kursiyerlerimize dünyanın her yerinde kliniklerde, hastanelerde, estetik merkezlerinde, otellerde, güzellik salonlarında, SPA merkezlerinde, TV stüdyoları, TV-Sinema setlerinde, sinema setleri, beş yıldızlı oteller, kuaför salonlarında iş imkanı sağlanmaktadır.

Tamamlayıcı Eğitimlerimiz

Tüm kursiyerlerimiz alan derslerine ek olarak hijyen, anatomi, fizyoloji, meslek etiği, iletişim, renk bilgisi, müşteri İlişkileri, girişimcilik, kişisel gelişim, salon yönetimi, iş organizasyonu, iş güvenliği, iktisat, işletme, diksiyon ve zerafet derslerimiz sayesinde kendilerini güzellik sektöründe bir adım öne çıkaracaklardır.

İlk Yorumu Siz Gönderin!

Yorum gönderin

Diğer Kurslarımız

SİZİ ARAYALIM