MC AKADEMİ EĞİTİM KURUMLARI


Türkiye’nin ilk ve tek özel meslek akademisi MC Akademi’de meslek kursları profesyonel eğitimciler tarafından yeni nesil teknolojik imkanlardan yararlanılarak, teorik ve uygulamalı eğitim metodları kullanılarak verilmektedir.

YÖNETİM KURULU BAŞKANI, KURUCU


Mustafa KOÇ Mustafa KOÇ Yönetim Kurulu Başkanı, Kurucu 1960 yılında Ilıç’ta doğan Mustafa KOÇ sektöre ve mesleğe ilk adımı...
Mustafa KOÇ

Mustafa KOÇ

Yönetim Kurulu Başkanı, Kurucu

1960 yılında ILIÇ’ta doğan Mustafa KOÇ sektöre ve mesleğe ilk adımını 1979’da İstanbul’un en büyük ve ünlü otellerinden birinin Kuaför Salonunda atmıştır. Çalışkanlığı, öğrenme azmi ve yeteneği sayesinde 8 ay gibi kısa bir sürede doğrudan Ustalık Diploması almıştır. Gösterdiği üstün başarılar neticesinde o yıllarda yayınlanan sektör dergilerinde ve ulusal basında sıkça yer almıştır.

Askerlik görevini ifa ettiği Sakarya’da kendi Kuaför Salonunu açarak meslek hayatına bir süre burada devam etmiştir.

Kuaförlük alanında 1984 yılında Türkiye Kuaförler Milli Takımında yer alarak Fransa’da düzenlenen Dünya kuaförler Şampiyonasında Dünya Şampiyonu olarak ülkemizi başarıyla temsil etmiştir.

Uluslararası alanda tescil edilen bu başarı sonrasında kendisini daha çok sektörün gelişmesi ve profesyoneller yetiştirmek üzere konumlandırmıştır.

Sakarya kuaförler odasının teşkilatlanmasında görev alıp, Kuaförler Odası Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Aynı dönemlerde yine sektörün yurt çapında temsil edildiği Türkiye Kuaförler Federasyonu’nda en genç yönetici olarak çeşitli görevlerde bulunmuştur. Birçok organizasyonda komite ve jüri üyeliğinde bulunan Sn. KOÇ Dünya Kuaförler Federasyonu Özel Rozetine sahiptir. Engin tecrübesi ve vizyonuyla Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek MC AKADEMİ’yi ülkemiz hizmetine sunan Mustafa KOÇ hala amatör bir ruhla bunun heyecanını ve gururunu yaşamaktadır.

Misyon

Vizyonumuz

MC Akademi; trendleri, yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri özümseyip yaşamla bütünleştirebilen, çağdaş düşünce yapısına sahip, alanında uzman eğitim kadrosuyla profesyoneller yetiştirme sorumluluğu ile,
akademik düzeyde meslek edindirme ve sertifikasyon programlarını hayata geçirmeyi vizyon edinmiştir..

Misyon

Misyonumuz

MC Akademi; ülkemizin güzellik sektörü başta olmak üzere, benzer hizmet alanlarındaki ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağını yetiştirmek, istihdam sorunlarına çözüm olmak amacıyla en yeni ve ileri teknolojik imkanlar ile donanmış, müşteri memnuniyetini ilke edinmiş, ülkemizin kaliteli eleman ihtiyacına cevap verebilecek profesyoneller yetiştirmeyi misyon edinmiştir.