BERBERLİK KURSU

Berberlik Kursu; MC Akademi İstanbul ve Bursa şubelerinde verilen kapsamlı bir eğitim programıdır. Berberlik Eğitimi tamamlandığında MEB onaylı uluslararası sertifika ve işyeri açma belgesi verilir.

Paylaş

Berberlik Kursu,   MC Akademi’de profesyonel eğitmenler tarafından teknolojik imkanlardan yararlanılarak, teorik ve uygulamalı eğitim methotları kullanılarak verilmektedir.   Berberlik Kursu  na katılan her kursiyer eğitimlerinin sonunda yazılı sınava girerek Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı “Kurs Bitirme Belgesi” alacaklardır. Aynı zamanda   Berberlik Kursu  na katılan her kursiyer transkript alarak, belgelerini tüm dünya ülkelerinde kullanma hakkına sahiptirler. 

Berber Kimdir?

Berberler; müşteri kitlesi erkekler olan, saç sakal kesimi ve şekillendirmesinin yanı sıra  baş bölgesi kıllarının temizliğini, boya- röfle vs. gibi işlemleri ustalıkla yapabilen meslek sahipleridir.

 Türkiye’ nin ilk ve tek özel meslek akademisi MC AKADEMİ’de berberlik eğitimi, profesyonel eğitmenler tarafından teknolojik imkanlardan yararlanılarak, teorik ve uygulamalı eğitim metotları kullanılarak verilmektedir.

Berberlik eğitimini tamamlayanlar usta olarak mesleklerine devam edebilecekleri gibi, işyeri açma belgesine sahip olacaklardır.

Eğitimlerimiz Türkiye Yeterlilik Çerçevesi içerisindedir.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Mesleğin Tanımı

İş Organizasyonu

Kişisel Hijyen 

Müşteri Karşılama ve Ön Hazırlık

Saç ve Cilt Analizi

Yüz ve Kafa Şekilleri

Sakal - Bıyık Şekillendirme

Erkek Saç Kesimi

Saç – Sakal Tıraşı 

Saç ve Yüz Masajı 

Ürün Satışı

Mesleki Gelişime İlişkin Faaliyetler

3. Seviye – 384 Saat(Kalfalık)

4. Seviye – 1360 Saat(Ustalık)

Kayıt İçin Gerekli Belgeler;

  • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
  • Öğrenim Belgesi
  • İkametgah
  • 2 Adet Vesikalık Resim

İş Olanaklarında En Büyük Referans MC Akademi’dir.

Eğitimlerini başarı ile tamamlayan kursiyerlerimiz MEB onaylı, dünyanın her yerinde geçerli sertifika almaya hak kazanır. Kursiyerlerimiz bu sertifika ile kendine işyerleri açabilmektedir. Ayrıca kursiyerlerimize dünyanın her yerinde kliniklerde, hastanelerde, estetik merkezlerinde, otellerde, güzellik salonlarında, SPA merkezlerinde, TV stüdyoları, TV-Sinema setlerinde, sinema setleri, beş yıldızlı oteller, kuaför salonlarında iş imkanı sağlanmaktadır.

Tamamlayıcı Eğitimlerimiz

Tüm kursiyerlerimiz alan derslerine ek olarak hijyen, anatomi, fizyoloji, meslek etiği, iletişim, renk bilgisi, müşteri İlişkileri, girişimcilik, kişisel gelişim, salon yönetimi, iş organizasyonu, iş güvenliği, iktisat, işletme, diksiyon ve zarafet derslerimiz sayesinde kendilerini güzellik sektöründe bir adım öne çıkaracaklardır.

İlk Yorumu Siz Gönderin!

Yorum gönderin

Diğer Kurslarımız

SİZİ ARAYALIM