Bilmeniz Gereken 10 Makyaj Hilesi:


1- Daha yoğun bir göz makyajı için kesik uçlu fırçanızı hafifçe ıslatarak farınızı uygulayın. Bu yöntemle daha yoğun bir renk elde edeceksiniz. 

2- Kirpiklerinizi kıvıracaksanız kullanacağınız kirpik kıvırıcıyı saç kurutma makinesiyle bir miktar ısıtın. Sonuca inanamayacaksınız.

3- Tek seferde kusursuz eyeliner için alt kirpik dibinizden kaş bitiminize doğru bant yapıştırın. Eyelinerı uyguladıktan sonra bantı çıkarın.

4-  Kontür uygulamanızı burnunuza dik bir şekilde yaparsanız yüzünüz daha geniş, dudağınızın hizasına doğru yaparsanız yüzünüz daha uzun görünür.

5- Maskara kullanmadan önce kirpiklere bebek pudrası uygulamak kirpiklerinizin dolgunluğunu arttıracak ve pürüzsüz bir görünüm verecektir.

6- Eyelinerın gün boyu dağılmadan sabit kalması için, eyelinerı uyguladıktan sonra üzerinden siyah bir far ile geçin.

7- İstediğiniz tonda bir ruj yapmak ister misiniz? Renksiz bir dudak kremini cam bir kaba koyup üzerine istediğiniz tonda göz farı ekleyin. Yaklaşık 2 dakika mikrodalgada ısıtıp karıştırın. Karışım soğuduktan sonra rujunuz hazır.

8- Rujunuzu sürdükten sonra dudağınızın ortasına rujunuzdan bir iki ton açık parlatıcı uygularsanız dudaklarınız daha dolgun görünecektir.

9- Düşük göz kapaklarınız varsa alt ve üst kirpik diplerinizi far ya da göz kalemi ile birleştirin.

10- Son dokunuş olarak makyajınızı sabitleyin. Makyaj sabitleme spreyiniz yoksa saç sabitleyici bir sprey kullanabilirsiniz.