Hızlı ve sağlıklı saç uzatma yöntemleri nelerdir?

Saçlarınızı kestirdiniz ve pişman mı oldunuz? Hızlı saç uzatma yöntemlerini öğrenmek için yazımıza göz atın.

En önemli adım saçlarınızın uzaması için gerekli vitamin ve minareleri aldığınızdan emin olmak. C ve E vitaminleri kolajen üretmenize ve saçlarınızın sağlıklı uzamasına yardımcı olacaktır. Biotin de saç ve tırnak sağlığı için oldukça önemlidir.

Saçlarınızı uzatmak istiyorsanız ısıdan korumalısınız. Mümkün olduğunca fön maşa vb. kullanmayın. Kullanmak zorundaysanız saçlarınıza mutlaka bir ısı koruyucu uygulayın.

Saçlarınızı aşırı sıcak suyla yıkamayın. Duştan çıkmadan önce saçlarınıza soğuk su tutun.

Saçlarınızı durularken 1 litre suya 2  yemek kaşığı elma sirkesi eklerseniz hem saçlarınızın uzamasını hızlandırırsınız, hem de parlak ve yumuşak saçlarınız olur.

Saç diplerinizi yıkarken yavaş ve nazik olun. Hafif masaj hareketleriyle saçlarınızı yıkayın.

Saçlarınızı açık kullanmaya çalışın. Saçları sıkı toplamak saç köklerine zarar verir.

Ara ara saç diplerinize parmak uçlarınızla hafifçe  masaj yapın. Bu yöntem saç derinizdeki kan dolaşımını hızlandıracak ve saçlarınızın çabuk uzamasını sağlayacaktır.

Saç Uzatmak İçin Bakım Kürleri:

Sarımsak Maskesi:

3 diş sarımsağı iyice ezin ve 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve 2 yemek kaşığı zeytinyağının içerisine alın. yağı içinde bu karışımı iyice ısıttıktan sonra süzün. Biraz ılıdıktan sonra saç diplerinize sürün. 45 dakika sonra durulayın. Bu yöntemi haftada 3 kez uygulayabilirsiniz. 

Pirinç Maskesi:

Yarım su bardağı pirinci 2 su bardağı ılık suda 20 dakika bekletin. Pirinci süzdükten sonra pirinç suyuyla saçlarınızı yıkayın. Saç derinize birkaç dakika masaj yaptıktan sonra durulayın.

Bu yöntemi haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Biotin Maskesi:

3 adet biotin tabletini bir miktar zeytinyağı ile karıştırıp saç derinize masaj yapın. Bir gece beklettikten sonra saçlarınızı durulayın

Bu yöntemi haftada iki kez uygulayabilirsiniz.