İpek Kirpik Nedir?

İpek kirpik; seyrek, kısa, düz kirpiklere sahip olan ya da rimel kullanmadan hacimli ve kıvrımlı kirpiklere sahip olmak isteyen kişiler tarafından oldukça tercih edilen bir uygulamadır. İpek kirpik uygulaması; saf ipekten yapılmış tekli kirpiklerin, kirpik diplerine medikal bir yapıştırıcı ile gerçek kirpiklere zarar vermeden tek tek yapıştırılmasıdır. İpek kirpik tek tek ve farklı boyutlarda takılır, böylece doğal bir görünüm elde edilir.  İşlem sonunda kirpiklerin uzunluğu ve yoğunluğu iki katına çıkar.

İpek Kirpik Nasıl Uygulanır?

İpek kirpik uygulamasında ortalama 80 adet ipek kirpik kullanılır. İlk olarak kullanılacak olan kirpiklerin uzunluğu ve kalınlığı belirlenir. Daha sonra farklı boyutlarda ipek kirpikler kişinin kendi kirpiklerinden 1-2 mm uzağa tek tek medikal yapıştırıcı ile yapıştırılır. Böylece gerçek kirpiklere zarar verilmez ve doğal bir görünüm elde edilir.

İpek Kirpik Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

İpek kirpik uygulamasından sonra 48 saat kirpikleriniz suyla temas etmemelidir. Makyajınızı yağsız bir makyaj temizleyicisiyle çıkarmanız, uyurken kirpiklerinizin yastığa temas etmesinden kaçınmanız gerekmektedir.

İpek Kirpik Ne Kadar Kalıcıdır?

İpek kirpik; 2-3 haftada bir bakımı yapıldığında 6 ay kalıcılığını korur.

İpek Kirpik Nasıl Çıkartılır?

İpek kirpik mutlaka uzman bir kişi tarafından çıkarılmalıdır. Aksi halde gerçek kirpikleriniz zarar görebilir.

İpek Kirpik Zararlı Mıdır?

İpek kirpik; alanında uzman ve sertifikalı kişilerce, güvenilir merkezlerde, kaliteli ürünler kullanılarak uygulandığında zararlı değildir.