Jel Sistem Uygulaması Nedir?

Jel uygulaması, protez tırnak uygulamasında Avrupa başta olmak üzere Türkiye’de en çok ilgi gören işlemlerden biridir. Bunun nedeni ise kozmetik açıdan sağlıklı ve bakımlı ellere sahip olma özelliğini sunmasıdır. Doğal tırnaklara estetik olarak form ve güzellik katmak amacıyla tırnak kaplama tekniğinde kullanılmaktadır. Doğal tırnağa göre çok dayanıklıdır.

Tırnak yeme problemi, çabuk kırılan tırnak gibi bir durum yaşıyorsanız eğer, 2 ay gibi bir sürede tırnaklarınızın sağlıklı bir şekilde uzadığını görebilirsiniz. Jel sistemiyle uygulanan protez tırnaklar sayesinde elleriniz daha bakımlı ve sağlıklı görünecektir.

Neden Jel Sistem?

Protez tırnak uygulamasında jel sistem dünya üzerinde en çok tercih edilen işlemdir. Öncelikle tırnak üzerine birkaç kat jel malzemesi konulur. Kişi, tırnak uzunluğunu hangi boyutta istiyorsa o şekilde yapılır. Jel sürdükten sonra ultraviyole lamba altında kurumaya bırakılır ve şekil verilmesi sağlanır. Son olarak üzerine istenilen ve şekilde oje sürülür. İşlem 2 saat sürmektedir. Kullanım süresi ise 30 gündür. Çünkü 30 gün sonunda doğal tırnak uzamaya başlar. Bu nedenle tırnaklara dip dolgusu konularak bakımı yapılır. Bu işlemde yaklaşık olarak 1,5 saat sürebilmektedir.

Jel sistemde tırnaklar çok daha doğal durduğu gibi dayanaklılık süresi de uzun bir uygulamadır. Bu sistemi en çok artistler, mankenler, fotomodeller, oyuncular..vb başta olmak üzere günlük olarak herkes kullanmaktadır.

Protez tırnak eğitimi almak istiyorsanız eğer mutlaka alanında başırılı, profesyonel, uzman eğitmenlerin olduğu bir kursa kaydınızı yaptırmalısınız. Kayıtla birlikte hemen eğitime başlayan kursları tercih ederseniz zaman kaybetmemiş olursunuz.

MC Akademi’ye gelip kaydınızı yaptırarak hemen eğitime başlayabilir, uygulamalı ve teorik sınavın sonunda uluslararası denkliği olan sertifikanın sahibi olabilirsiniz.