Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Dünyada en fazla göz rengine sahip olan kahverengi göz makyajı hakkında sizi kısaca bilgilendireceğiz. Her ne kadar mavi, yeşil ve ela gözler karşısında pek tercih edilmeyen bir göz rengi gibi görünse de gerek her renk kıyafete ve gerekse her renk makyaj rengine uyan bir göz rengidir. Bunun nedeni ise doğal bir görünüme sahip olmasıdır. Kısacası kahverengi bir göz renginiz varsa gözünüze parlak renklerde far da sürseniz yine doğal görüneceksiniz. Tüm renklerin kahverengi gözlere uyum sağladığını unutmayın.

Kahverengi gözler daha çok esmer ve kumral kişilerde bulunmaktadır. Bu nedenle esmerlere ve sarışınlara yapılan makyajda birbirinden farklı olacaktır. Koyu renk farlar göz renginizi daha çok ortaya çıkaracaktır.

Kahverengi gözlülerin doğru tekniklerle makyaj yapmaları gerekir. Dilediğiniz rengi kullanabilirsiniz. Fakat en çok giden renkler ise mor, bej, menekşe, açık yeşil, kahve gibi renk tonları size çok yakışacaktır.

Koyu kahverengi göz rengine sahipseniz koyu ve orta renk farları tercih etmelisiniz. Koyu gri, siyah, koyu yeşil ve mürdüm moru renkleri size çok yakışacaktır. Bunun yanı sıra metal renkli farlarda kullanabilirsiniz. Bu renk farları uyguladıktan sonra siyah maskara sürmeyi unutmayın. Dilerseniz gözaltınıza smoky farda sürebilirsiniz.

Gözleriniz açık kahverengi ve elaysa siyah eyeliner ve göz kalemi kesinlikle kullanmayın. Bunun yerine kahverengi ve lacivert rengini tercih etmelisiniz. Aynı zamanda altın tonlarında farlar da size çok yakışacaktır. Eğer, gözleriniz orta kahveyse bronz, yeşil, mor, sarı ve turuncu gibi renkleri kullanmalısınız. Dilerseniz kahverengi ve lacivert rengini bir arada kullanabilirsiniz.

Göz makyajı yaparken bakır ve kızıl tonlarındaki farınızı kaş kemiğinin başlangıç noktasına uygulamanız doğru olacaktır. Böylece küçük olan gözleriniz daha büyük görünecektir ve bakışlarınız dikkat çekici olacaktır.

Kahverengi gözlerin vazgeçemediği makyaj malzemelerinden biri siyah göz kalemidir. Siyah tutkunuzsanız eğer dumanlı bir şekilde gözlerine kalem çekebilirsiniz. Ardından hem üst hem de alt kirpiklerinize fırçayla dağıtın. Böylece dumanlı göz makyajı yapmış olursunuz.

Kirpik diplerinize beyaz kalem sürün ardından siyah eyeliner kullanın. Son olarak da rimel sürdüğünüz kirpiklerinizi kirpik kıvırıcıyla iyice kıvırın. Böylece etkileyici bir görüntü elde edeceksiniz.

Kahverengi gözlüler, renkli gözlülere göre daha etkileyici ve doğal görünürler. Derin ve anlamlı bakışlara sahiptirler. En büyük avantajları ise belirgin bir göz şekline sahip olmalarıdır. Renkli gözlülerin göz biçimi biraz daha belirsizdir. Ancak kahverengi gözlülerin yoğun bir göz makyajı yapmalarına gerek yoktur. Bunun nedeni ise solgun ya da donuk bakışlara sahip değildirler.

Göz makyajından önce mutlaka göz kapaklarınıza mat bir aydınlatıcı sürmelisiniz böylece göz çevreniz daha aydınlık görünecektir. Gözlerinizin iç köşeleri ile kaş kemiğinizin üzerine aydınlık veren ışıltılı far kullanın. Son olarak da uzun kuyruklu eyeliner sürün.

Bu tarz göz makyajınızı gündelik yaşamda, işte, akşam yemeği, parti gibi özel günlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Makyaj eğitimi almak isterseniz %100 Eğitim, Öğrenme ve İş Garantisi sunan MC Akademi’ye gelecek kariyer hayatınıza yön verebilirsiniz.