Kalıcı Dudak Kontürü / Dudak Pigmentasyonu Nedir?

Kalıcı dudak kontürü / kalıcı dudak pigmentasyonu; cilt ile reaksiyona girmeyen bitkisel ürünler kullanılarak dudak çerçevesine veya tüm dudağa uygulanabilen bir kalıcı makyaj tekniğidir.

Kalıcı dudak kontürü; dudaklarında yara izleri bulunanların, dudaklarında asimetrik şekilsizlikler olanların, her gün ruj kullanmak istemeyenlerin, daha dolgun, canlı ve bakımlı dudaklara sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği bir uygulamadır.

Kalıcı dudak kontüründe kişinin isteğine bağlı olarak dolgunlaştırma, renklendirme, şekillendirme ya da bunların tümü uygulanır. Uzman kişilerce yapıldığında doğal görünür ve herhangi bir zararı yoktur.

Kalıcı dudak makyajı; 18 yaşından küçüklere, dudaklarında uçuk/ yara, siğil, mantar, egzama gibi cilt lezyonları, dudaklarında kılcal damar çatlaması bulunanlara uygulanmamalıdır.  Şeker, anemi ve hemofil gibi rahatsızlığı olanlar doktor onayı aldıktan sonra kalıcı dudak makyajı yaptırabilirler.

Kalıcı Dudak Kontürü / Dudak Pigmentasyonu Nasıl Yapılır?

Kalıcı dudak kontürü uygulamasına başlanmadan önce dudak bölgesine anestezik bir krem sürülür. Dudak uyuştuğunda kişinin yüz ölçülerine ve isteklerine bağlı kalarak dudak şekli tasarlanır. Kullanılacak renk belirlenir. Çizim bittikten sonra uygulama yapılan kişinin onayı alınır. Onay alındıktan sonra belirlenen renk pigmentleri kalıcı makyaj için özel olarak üretilmiş tek kullanımlık mikro iğneler yardımı ile şe kli önceden çizilmiş olan dudağa uygulanır.

Kalıcı Dudak Kontürü / Dudak Pigmentasyonu Zararlı Mıdır?

Eğitimini tamamlamış sertifikalı ve uzman kişilerce, kaliteli ürünler ve malzemeler kullanılarak yapıldığında zararlı değildir.