Keratin Bakımı Hakkında Her Şey:

Keratin cildimizde, tırnaklarımızda ve saçlarımızda bulunan önemli bir proteindir. Saçlarımızın %70’i keratinden oluşur. Keratin proteini saçlarımızı korur. Keratin eksikliği ise saçlarda cansızlığa, kuruluğa, matlığa, yıpranmalara, kopmalara ve kırılmalara neden olur.

Keratin bakımı; keratini saçlara geri yükler. Keratin bakımı sırasında saç telleri keratinle kaplanır ve her bir saç teli için koruyucu katman oluşur. Keratin bakımı sırasında yıpranmış saç telleri hızla onarılır; saçlara parlaklık, canlılık, pürüzsüzlük ve ipeksi bir yumuşaklık kazandırılır. Keratin yüklemesi saçları onarmanın yanı sıra saçları ısıya, güneşe ve yıpranmalara karşı korur. Saçlara ihtiyacı olan nemi ve proteini geri kazandırarak saçların kolay şekil almasını sağlar. Elektriklenmelere, kabarmalara son verir.

Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

Keratin bakımı sırasında öncelikle saçlar özel bir şampuanla birkaç kez yıkanır, kurutulur ve saçlara keratin içeren bakım kremi uygulanır.  Keratinin saça iyice nüfuz etmesi için saçlar dipt en uca iyice taranır ve tutam tutam fönlenerek kurutulur. Saç yıkanır, bakım kremi uygulanır ve son olarak kurutulur.

Keratin Bakımı Yaptırmak Zararlı Mıdır?

Keratin bakımı sırasında kullanılan malzemeler oldukça kaliteli ve güvenilir olmalıdır. Kalitesiz ürünlerle uygulanan keratin bakımı ile saçlarınız ve saç deriniz  zarar görebilir. Bu nedenle keratin bakımını güvenilir kuaförlerde yaptırmanız gerekmektedir.