Lazer Epilasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler:

Lazer epilasyon; uzun yıllardır vücuttaki kıllardan kurtulmak için uygulanan, kalıcı kıl kaybına neden olan bir yöntemdir. Bu yazımızda lazer epilasyon hakkında bilmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz.

Lazer epilasyonda kullanılan ışın sadece kıl köküne gönderilir ve yakılır. Bu nedenle lazer epilasyonun sağlığa bir zararı bulunmamaktadır.

Etkili bir sonuç almak için sertifikalı, alanında uzman bir kişinin yapması gerekmektedir.

Lazer epilasyon 15 - 16 yaşından itibaren uygulanabilir. 

Lazer epilasyon uygulanan bölgeye ve kıl kökünün kalınlığına göre canınız yanabilir.

Lazer epilasyon yapılacak bölgedeki kılların koyu renkli ve kalın olması halinde daha etkili bir sonuç alınır.

Lazer epilasyon sırasında ciltte herhangi bir kalıntı (makyaj vs) bulunmamalı, ve lazer epilasyon sonrası hassasiyet geçene kadar kozmetik ürünler uygulanmamalıdır.

Lazer epilasyon yapılan bölge 24 saat suyla temastan kaçınmalı, kese yapılmamalı, kaşınmamalıdır..

Lazer epilasyon yapılan bölge güneş ışınlarına duyarlı hale gelir. epilasyon yapılan bölgeyi güneş ışınlarından korumazsanız renk değişimleri meydana gelebilir. Bu nedenle lazer epilasyon kışın yapılmalı, mümkün olduğunca güneşe çıkılmamalı ve güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.

Genital bölgeye yapılan epilasyonun zararlı olduğu konusunda bir söylenti vardır. Gönderilen ışınlar sadece orta deriyi etkiler. Bu nedenle yumurtalıkları ve rahmi etkilemesi  söz konusu değildir.

Lazer epilasyon sonrası hormonal değişimler, kullanılan ilaçlar ya da birtakım sağlık sorunlarına bağlı olarak kıllar nüks edebilir.

Batıklar için önerilen en etkili tedavi yöntemi lazer epilasyondur.

Lazer epilasyon güvenilir bir merkezde ve alanında uzman bir kişi tarafından yapıldığı takdirde iz bırakmaz.