Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır?

Bireysel bakımlarına önem veren kadınların günümüz trendlerine uygun olarak güzelleşmesinde makyajın etkisi vardır. Makyajın birçok farklı türleri bulunmaktadır. Profesyonel makyajda bunlardan biridir. Bir akşam yemeği, fotoğraf çekimi gibi özel günlerde mükemmel görünmek için profesyonel makyaj tekniği kullanılmaktadır.

Profesyonel makyaj nasıl yapılır sorusunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Bu makyaj türü diğerlerine oranla daha fazla malzemeyi ve detayı içinde kapsamaktadır.

Profesyonel makyaj yaparken fondöten, pudra ve bazı ürünler kullanılarak kişinin yüzü değişik bir görüntü alır. Temiz cilde öncelikle makyaj bazı eşit bir şekilde uygulanır. Bu şekilde yüzdeki gözenekler kapatılır.

Profesyonel Makyaj Yaparken Kullanılan Ürünler

Profesyonel makyaj adımları içinde kullanılan ana ürünlerden biri fondötendir. Kaliteli ve iyi bir marka fondöten ciltteki bütün kusurları kapatma etkisine sahiptir. Cildin bütün yüzeyine ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Bu işlem sonrasında isteyen yüzüne kontür de yapabilir. Kontür uygulaması alnı genişse koyu, darsa açık renk kapatıcının kullanılmasıdır.

Eyeliner, far ve takma kirpiklerde makyajda kullanılan ürünlerdir. Gözlere öncelikle kapatıcı sürülür ardından toz yapmayan, dağılmayan kaliteli bir far sürülmektedir. Ardından kirpik diplerine yapıştırıcı sürülerek takma kirpik takılır. Bu işlem yapılırken cımbız kullanılmalıdır. Şayet kirpiklerin boyları uzunsa kesilir. Ardından bir kat rimel sürülerek gözlerin belirginleşmesi sağlanır.

Highlighter diğer adıyla aydınlatıcı, makyajı detaylandıran ürünlerdendir. Aydınlatıcı kullanırken ten renginizle uyumlu olması gerekir. Kullanılmasının nedeni ise yüzü daha aydınlık ve gölgeli gösterilmesini sağlamaktadır. Burun, göz kenarı ve elmacık kemiklerin yanlarına sürülmektedir.

Ruj makyajı sonlandıran üründür. Öncelikle dudak çevresi rujdan bir ton koyu olan dudak kalemiyle çizilir. Bunun nedeni dudağın dolgun göstermektir. Daha sonra ruj sürülür. Ruj işlemiyle makyaj tamamlanmış olur.

Günümüzde kalıcı makyaj, klasik ve profesyonel makyaj gibi makyajın her çeşidini öğreten, eğitim veren kurumlar bulunmaktadır. MC Akademi bu konuda profesyonel eğitim sunan, alanında uzman eğitmenlerin olduğu Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir kurumdur. MC Akademi’de alacağınız belgeyle iş sahibi olabilirsiniz. Dünyanın her yerinde geçerli olan bu belge sayesinde istediğiniz ülkede çalışma imkanı bulabilirsiniz.