Protez Tırnak Uygulaması Nedir?

Protez tırnak, tırnaklar üzerine koruyucu malzemelerle yapılmış olan tırnak ekleme işlemidir. Şık ve gösterişli tırnaklara sahip olmak isteyen, tırnak yeme sorunu yaşayan, çabuk kırılan, uzamayan tırnaklara sahip kişiler için uygundur.

Düzenli olarak bakım yapıldığı sürece protez tırnak uygulaması uzun süre kalıcılığını devam ettirir. Dileğiniz zaman uzmanlar tarafından tırnakları çıkarabilirsiniz. Akrilik ve jel teknolojisi ürünleriyle kusursunuz ve şık tırnaklara bu uygulama sayesinde sahip olabilirsiniz. Bir nevi tırnak kaplama tekniği diyebiliriz. Takma tırnaklardan olan farkı ise kalıcı, biçimli, dizayn edilmiş kusursuz görünüme sahip olmasıdır. Nail stil olarak da bilinmektedir.

Protez Tırnak Aşamaları

İşlem sırasında öncelikle takma tırnak takılıyor ve istediğiniz boya seçilerek yapıştırılıyor. Tırnağın üstü ise kendi tırnağınızın seviyesine gelecek şekilde törpüleme işlemi yapılıyor. Ardından tırnağın renginde özel bir jel sürülerek makinede dört saniye kurutuluyor. Tekrar törpülenerek yüksekliği alınıyor. Üzerine istediğiniz tarzda desenler sürülüyor ve şeffaf jel ile kuruması gerçekleştiriliyor.

Protez tırnak uygulaması doğal tırnağınıza zarar vermez ve korur. Aşınma ve inceltme yapmaz. Kendi tırnağınızdan 2 kat daha kalın ve dayanıklıdır. Doğal tırnağınızın üzerinde yabancılık hissine neden olmaz, doğal tırnağınızla bütünleşerek uyum sağlar. Gerçek tırnakmış gibi durur ve görünür. Kadınlar tarafından çok tercih edilmektedir.

Mutlaka asetonsuz oje kullanmalısınız, tırnaklar için kullanılan kimyasallardan uzak durmalısınız. Evinizde bulaşık yıkarken eldiven kullanmalısınız.  Profesyonelce, uzmanlık gerektiren ve hijyen kurallarına uygun olarak yapılmalıdır.

Protez tırnak eğitimi veren birçok kurum bulunmaktadır. Bu konuda eğitim almak isterseniz mutlaka MEB onaylı sertifika veren kaliteli ve güvenli yerlerde eğitim almalısınız.

MC Akademi güzelliğine, bakımına önem veren ve de bu konuda eğitim almak isteyen bu sektörde yıllarca yer alan kaliteli ve profesyonel, uluslararası transkript müfredatına uygun olarak eğitim veren Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir kurumdur.

Sizlerde meslek sahibi olmak ve bu alanda yüksek miktarlarda para kazanmak, Türkiye’de veya dünyanın herhangi bir ülkesinde iş yeri açmak istiyorsanız MC Akademiye gelin, hayallerinizi gerçekleştirin. Güzellik ve bakım alanındaki tüm detaylardan haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin.