Sağlıklı bir cilt; güzelliğin en önemli unsurudur. Temiz, pürüzsüz, yumuşak ve canlı bir cilt için doğru uygulanan ve düzenli yapılan ve bir cilt bakım rutini şarttır. Cilt bakımı; cildin ihtiyacına yönelik olarak planlanmalı, uzman bir kişi tarafından yapılmalıdır.

Cilt dönem dönem kendini yeniler. Kişinin yaşı ilerledikçe cilt kendini yenilemede yetersiz kalır. 25 yaşından itibaren uygun bakım yaptırıldığında cilt kusurları ve cilt yaşlanması azımsanmayacak oranda geciktirilir. Örneğin; yaşı 35 olan bir kişinin cilt yaşı, düzenli cilt bakımı uygulanması sonucu 25 olabilir. Eğer doğru ürünleri kullandığınızdan eminseniz evinizde de cilt bakımı yapabilirsiniz. Fakat uygulanan bakımın ileriye dönük kalıcılığı olsun istiyorsanız ayda 1 ya da 2 kez güzellik merkezlerinde alanında uzman kişiler tarafından cilt bakımı yaptırmanız gerekmektedir .

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Öncelik cildi temiz tutmak olmalıdır. Cildinizi uygun bir temizleyici kullanarak bol su ile yıkamalısınız. Sabun tercih ediyorsanız doğal zeytinyağlı sabunları veya yüksek oranda nemlendirici içeren sabunları kullanmanızı öneririz. Daha sonra gözeneklerin arındırılması, siyah nokta ve sivilcelerin oluşmasını engellemek amacıyla tonikleme yapabilirsiniz. Tonikleme işleminden sonra cildiniz maske uygulaması için hazır olacaktır. Cilt tipinize uygun bir maske kullandıktan sonra cildinizi güzelce nemlendirmelisiniz.

 Cilt bakımınız için en doğru uygulama güzellik merkezlerinde, işin uzmanları tarafından yapılır. Uzmanlar, cilt analizinizi yaparak cildinizin ihtiyacına göre doğru zamanda doğru ürünlerle uygulama yaparlar. Yapılan yanlış bir uygulama veya cilt tipinize uygun olmayan bir ürünle yaptığınız işlem daha kötü sonuçlara yol açabilir. Bu yüzden en doğrusu güvenilir bir güzellik merkezine başvurmak olacaktır.